Як розводити бджіл?

Як розводити бджіл?
Як розводити бджіл?

Мед - це натуральний продукт, який частково перетравлюється в зобі бджоли. Мед складається з 20 відсотків води і приблизно з 80 відсотків вуглеводів. Спілкування з бджолами дозволяє людині не тільки виробляти допитливість до природи, збагачуватися духовно, але також дозволяє насолодитися природним даром, який приносять бджоли в свої будиночки. У статті поговоримо про те, як розводити бджіл і правильно містити їх.



Щоб стати справжнім бджолярем, потрібно добре вивчити життя і місця проживання бджіл. Але іноді однієї теорії не вистачає, саме в даному випадку бажано мати хоча б невеликий досвід роботи на пасіці.

Розведення бджіл в домашніх умовах

  1. Багато починаючі бджолярі ставлять питання про те, з чого почати розведення бджіл. Для початку необхідно чітко визначитися з типом нового вулика. Одним з найкращих вуликів вважаються 12-ти рамкові, так звані Дадана. Після того як ви визначилися з типом вулика, необхідно цей будинок заселити. Бджолярі рекомендують для початку заселяти не менше трьох сімей, аргументуючи це тим, що частина сімей або матка може несподівано загинути. На перших етапах сім`ї бажано купувати у бджолярів.
  2. Рамки для вулика рекомендується для початківців бджолярів купувати, але як тільки у вас з`явиться досвід, час і бажання, можна конструювати рамки самостійно. Для цього буде потрібно найпростіший деревообробний верстат.
  3. Отже, вулики вже є, сім`я в ньому поселена, і рамки підготовлені. Тепер необхідно подумати і про розведення бджіл.

Розведення й утримання бджіл

  • Вулики бажано виставляти на ту сторону, де сонце пробуджується якомога раніше. Що піднялося сонце допоможе розбудити бджіл і відправити їх трудиться. Але потрібно пам`ятати, що вулики не повинні стояти на сонці - це призведе до задухи і навіть плавлення сот, а, отже, бджоли перестануть повертатися додому.
  • Фарбувати їх будиночки краще в білий колір, саме цей колір не дасть будиночка нагрітися від сонця.
  • Розмноження бджіл зазвичай відбувається природним шляхом - вирощуванням молодої матки всередині сім`ї. Після цього сім`я бджіл ділиться навпіл, і нова сім`я залишається в вулику, а інша сім`я зі старою маткою вилітає на пошуки нового будинку. Тут і стануть в нагоді заздалегідь приготовані порожні вулики.
  • При роботі з бджолами потрібно обов`язково мати при собі так званий димар, сітку для особи і невід`ємний інструмент - стамеску. Також в процесі вилучення меду потрібно щітка для змітання бджіл з сот, скребок для прибирання в вуликах і вилка для відкривання сот.

Розведення бджіл для початківців. Корисні поради

  • Якщо з першого разу не вийшло заселити сім`ю в вулик, не опускайте руки. Вчіться на своїх помилках.
  • Потрібно пам`ятати, що бджоли живуть своє життя за своїми особливими законами, які деколи складно зрозуміти, але треба їх враховувати і підтримувати.
  • Ніколи не можна бджіл морити голодом, потрібно знати, що бджоли не витратять НЕ грама меду марно. Якщо поблизу мало квітучих полів, то необхідно підгодовувати бджіл цукровим сиропом.
  • Чи не намагайтеся вже в перший рік збільшувати число сімей, пасіка сильна якістю сім`ї, а не числом, тому тільки сильні бджоли принесуть вам дохід.
  • Не намагайтеся часто турбувати пасіки, оскільки потривожена родина не принесе вам навіть і половину свого можливого меду. Якщо ви бачите, що у вуликах заводяться комахи, покладіть просто кілька часточок часнику, що не заподіє шкоди бджолам, але відлякає комах. Таким чином не доведеться чистити вулик.
  • Бережіть кожну бджолу, оскільки на виховання бджоли сім`я витрачає дуже багато часу.
  • Завжди тримайте про запас пару вуликів. Можливо, якийсь родині сподобається ваш вулик, і вони поселяться в ньому.


Дізнатися про те, скільки живуть бджоли, можна зі статті Скільки живуть бджоли.



Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 84